Hildegard von Bingen

REședință

01.

Cine este Hildegard von Bingen?

02.

Ce credem noi și membrii noștri despre angajator

03.

Este Hildegard von Bingen alegerea potrivită pentru tine?

04.

Beneficiile speciale Hildegard von Bingen

01.

Informații utile

Cine este Hildegard von Bingen?

Grupul Hildegard von Bingen reunește zece reședințe de seniori din landurile germane Renania-Palatinat și Hessa și se dedică în totalitate îngrijirii de cea mai bună calitate a persoanelor vârstnice. Numele „Hildegard von Bingen”, sub care s-au reunit cele zece reședințe, reprezintă o înțelegere holistică a oamenilor și a îngrijirii acestora. Scopul acestui angajator este să ofere cea mai bună calitate în fiecare aspect al vieții de zi cu zi a fiecărui pacient, fie că este vorba de îngrijirea pe care acesta o primește, mâncarea pe care o consumă, terapiile sau modul în care acesta își petrece timpul. Încă de la înființarea reședințelor s-a pus accent pe calitate, mobilierul și aparatura fiind de ultimă generație.

02.

Informații utile

Ce credem noi și membrii noștri despre angajator

De-a lungul timpului am observat că în cadrul reședințelor de seniori Hildegard von Bingen se promovează ideea de comunicare eficientă și sprijin profesional, ambele valori reprezentând motivația zilnică a personalului medical. Pe lângă cele mai înalte standarde de calitate în îngrijirea medicală, reședințele HVB sunt caracterizate de o atmosferă armonioasă între pacienți și asistenții medicali. Misiunea acestui angajator este ca rezidenții să fie foarte bine îngrijiți și să se simtă ca acasă, fapt pentru care toate activitățile care au loc în cadrul reședințelor le conferă pacienților și asistenților medicali sentimentul că fac parte dintr-o singură comunitate.

03.

Informații utile

Este Hildegard von Bingen alegerea potrivită pentru tine?

Cuvântul „responsabilitate” caracterizează cel mai bine munca depusă în cadrul unităților Hildegard von Bingen, dar în același timp, ar trebui să fie o plăcere pentru tine să lucrezi și să pui un zâmbet pe fața celor cu care interacționezi în fiecare zi. Din acest motiv, se caută acei asistenți medicali care sunt dispuși să se integreze într-o echipă diversă și prietenoasă. Dacă îți dorești să ai posibilitatea de a face o diferență la locul tău de muncă și îți pasă de calitatea vieții pacienților, cu siguranță îți putem spune că reședințele de seniori Hildegard von Bingen sunt alegerea potrivită pentru tine. Ce vei primi în schimb? Un loc de muncă sigur, cu perspective excelente de dezvoltare profesională.

04.

Informații utile

Beneficiile speciale Hildegard von Bingen

Ești pregătit pentru o schimbare?

Primește consultanță gratis!

Noutăți pentru tine!