Ești AMG? Reședințele Belia te așteaptă!

Acum ai oportunitatea să lucrezi direct la reședințele noastre, construite după ultimele standarde din domeniu. În prezent este unul dintre cele mai râvnite locuri de muncă pentru Asistenții Medicali Generaliști!
Rulează videoul

Despre Reședințele Belia

Belia face parte, la fel ca mediClub, din marele concern german Lindhorst Gruppe și însumează 18 reședințe de lux din Herzen Nordrhein-Westfalens – inima Renaniei de Nord-Westfalia, toate nou construite după ultimele standarde din domeniu, standarde care îmbină nevoia de confort cu nevoia de siguranță.

Talentul, ambiția și dorințele asistenților – sunt reperele după care se ghidează concernul german, în sprijinul oferit celor care vor să se dezvolte.

Salariul: de la 3600€ + sporuri

Care sunt avantajele?

Orientare
către angajați

Asigurarea motivației și a stării de bine a angajaților este pe primul loc. Această stare reflectă mai departe starea seniorilor din cadrul reședințelor

De la 3600€ + nenumărate beneficii

Pe lângă salariul atractiv, asistenții medicali se bucură de cursuri de sporuri; pregătire practică; sistem de bonusuri și vouchere (cafea, băuturi, pauze, etc.)

Legătură directă,
fără intermediere

Belia face parte, la fel ca mediClub, din marele concern german Lindhorst Gruppe. Ne vom asigura că suntem mereu în legătură cu tine, pe tot parcursul.

Te ajutăm cu învățarea limbii germane

Alături de profesorii noștri ai șansa să înveți limba germană, chiar și de la 0. Nu îți face griji, vom fi alături de tine la fiecare pas în procesul de învățare.

Contract de muncă pe perioadă nedeterminată

Îți punem la dispoziție un contract de muncă pe perioadă nedeterminată la una dintre Reședințele Belia

Îți obținem recunoașterea profesională

Te ajutăm cu toate documentele de care ai nevoie pentru obținerea recunoașterii profesionale și de traducerea acestora.
Echipa noastră a ajutat peste 600+ asistenți medicali generaliști să își îndeplinească visul de a munci ca AMG în Germania!

Uite cum funcționează totul

01.

Iei legătura cu noi

Ne contactezi și începem
procesul tău de angajare.

02.

Înveți limba germană

Vei începe cursurile online
împreună cu profesorii noștri

03.

Lucrezi în Germania ca AMG

Începi activitatea la una dintre
reședințele Belia din Germania.

Ichim Claudia

Am început colaborarea cu mediClub în anul 2018 și pot spune ca este una din singurele firme de recrutare care mi-a inspirat din prima încredere. Datorita lor am reușit sa învăț limba germana de la 0, sa obțin recunoașterea profesionala de asistent medical și sa lucrez într-una din clinicile Schoen, secția neurologie din Germania. mediClub pentru mine înseamnă, profesionalism si seriozitate. Va recomand cu drag.

Gumina Bogdan

In anul 2017 am absolvit cursurile Școlii Sanitare „Carol Davila”. Având în vedere că un post de asistent medical în spitalul din orașul meu a fost foarte greu de obținut m-am hotărât împreună cu prietena mea să încercăm ceva mai bun pentru noi și în 2019 am început colaborarea cu mediClub. Cursul de limbă germană a durat aproximativ 8 luni iar interviul de angajare l-am susținut cu aproximativ 2 luni înainte de plecare. Acum lucrăm într-un spital universitar și suntem foarte mulțumiți!

Pisu Mirela

Din totdeauna mi-am dorit sa lucrez în Germania iar cu ajutorul celor de la mediClub visul meu a devenit realitate. Lucrez în Germania de aproape un an, pe secția de medicină internă la clinica Median din orașul Bad Salzuflen și sunt foarte mulțumită de jobul meu. Prin mediClub am reușit să învăț limba germană de la zero, ei m-au ajutat cu integrarea mea în Germania și recunoașterea profesională. Recomand cu încredere firma mediClub pentru seriozitate și profesionalism!

Ce pierzi dacă nu profiți de oportunitate